Nebuni Ca Tine
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

3 participan?i

In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  Serena Mier 5 Dec 2007 - 17:51

Ție Berbecule, îți hărăzesc prima mea sămânță pe care o poți sădi cu onoare. Pentru fiecare sămânță care va rodi, încă un milion va rodi în mâna ta. Tu nu vei avea timp să vezi crescând nici una dintre acestea pentru că tot ce însămânțezi va rodi cu prisosință. Tu vei fi primul care va sădi în mintea umană Ideea Mea. Dar nu este datoria ta să hrănești Ideea. Viața ta este acțiune și sigurul tău scop este să-l faci conștient pe om de Creația Mea. Celui care își îndeplinește menirea îi dăruiesc virtutea respectului de sine”. Tăcut, Berbecul a pășit spre locul său.

„Pe tine, Taurule, te înzestrez cu puterea de a preface sămânța în substanță. Munca ta este măreață și are nevoie de răbdare. Tu trebuie să împlinești tot ce a fost început, altfel semințele vor fi risipite în vânt. Nu te vei îndoi niciodată de puterea ta, nu-ți vei schimba gândul la mijlocul drumului și nu vei depinde de alții pentru a-ți desăvârși opera. Îți ofer tăria, folosește-o înțelept!” Și Taurul reveni supus la locul său.

„Ție, Geamănule, îți sunt sortite întrebările fără răspuns, ca să poți arăta tuturor ceea ce vede și simte omul în jurul său. Tu nu vei ști niciodată de ce acesta vorbește sau ascultă, dar în căutarea înțelesurilor adânci ale lumii vei afla darul Meu: cunoașterea.” Iar Geamănul, îngândurat, plecă.

„Pe tine, Racule, te investesc cu datoria de a-ți învăța semenii ce este emoția. Tu vei stârni râsul sau lacrimile; astfel, tot ceea ce ei vor vedea și vor gândi le va trezi mulțumire și bucurie sufletească. Pentru aceasta primește în dar familia pe care tu o poți înmulți.” Și Racul se retrase timid.

„Tu, Leule, ai menirea să arăți întregii lumi creația Mea plină de strălucire. Dar să te îngrijești de mândria ta și întotdeauna să îți dai seama că este opera Mea, iar Creatorul este unic. Dacă vei uita aceasta, oamenii te vor disprețui. Tu vei îndeplini totul cu ardoare și orice vei face va fi spre binele tuturor. Pentru aceasta ai nevoie de noblețea cu care te înzestrez.” Leul păși maiestuos spre locul său.

„Ție Fecioară, îți este dat să cercetezi tot ceea ce omul a făurit în lumea pe care I-am dăruit-o. Tu vei scruta pătrunzătoare drumurile sale și-l vei preveni când greșește. Astfel, creația poate atinge desăvârșirea prin tine. Pentru aceasta vei primi puritatea gândirii.” Fecioara plecă privind atent în jurul său.

„Tu, Balanță, ai misiunea de a-l ajuta pe om să fie conștient de îndatoririle sale față de ceilalți. Așa, el poate învăța să trăiască sentimentul fraternității și va căpăta deprinderea de a descoperi fața ascunsă a acțiunilor sale. Te voi trimite oriunde este dezbinare, iar pentru strădania ta infinită de a readuce semenilor ordinea și calmul, îți voi dărui dragoste.” Și Balanța se retrase umilă spre locul său.

„Tu, Scorpionule, ai o însărcinare foarte dificilă. Vei avea iscusința să pătrunzi mințile oamenilor, dar nu îți va fi permis să vorbești despre ceea ce înveți. De multe ori vei fi cuprins de amărăciune datorită celor pe care le descoperi. Aceasta te va apropia însă de Mine și nu vei uita niciodată că acolo unde nu sunt Eu va fi doar pervertirea Ideii Mele... Tu vei vedea atât de mulți oameni trăind asemeni animalelor și vei lupta atât de mult cu instinctele lor, încât uneori vei păși alături de cale. Totuși, mai devreme sau mai târziu, te vei reîntoarce la Mine și de aceea primește supremul dar al hotărârii.” Scorpionul păși ferm spre locul său.

„Săgetătorule, tu ai misiunea de a-i face pe oameni să râdă, căci atunci când înțeleg greșit Ideea Mea devin posaci. Umorul tău le va reda speranța și astfel își vor întoarce privirea spre Mine. Vei trece prin multe încercări și în fiecare existență vei cunoaște neastâmpărul. Îți hărăzesc darul infinitei abundențe pe care o vei răspândi pretutindeni, iradiind lumină.” Săgetătorul se retrase jovial la locul său.

„De la tine, Capricornule, vreau străduință și sudoarea frunții, pentru că tu ai menirea de a-i învăța pe oameni să muncească. Misiunea ta nu este ușoară, căci vei purta toată truda oamenilor pe umerii tăi. Însă pentru jugul poverilor tale eu îți dăruiesc întreaga responsabilitate a omului.” Iar Capricornul plecă devotat spre locul său.

„Tu, Vărsătorule, ești vizionarul omenirii, privirea ta deslușește toate posibilitățile glorioase. Vei trăi însă durerea singurătății pentru că această viziune nu-ți permite să personifici Dragostea Mea. Dar pentru a-i întoarce pe oameni către noile șanse primește darul libertății pentru a servi omenirea oricând va avea nevoie de tine.” Vărsătorul păși încrezător spre locul său.

„Tu, Pește, ai cea mai grea misiune dintre toate. Îți cer să ridici pe umerii tăi toată suferința omului. Lacrimile tale sunt menite să fie lacrimile Mele. Durerea aceasta este rodul înțelegerii greșite a Odei Mele, dar tu exiști, ca să-i aduci omului compasiunea. De aceea îți hărăzesc darul cel mai de preț: vei fi singurul dintre cei 12 copii ai Mei care Mă va înțelege. Iar puterea cuprinderii divine este pentru tine felul în care te vei apropia de oameni și vei răspândi credința.” Și Peștele se retrase emoționat la locul său.

cheers
Serena
Serena
Star
Star

Numarul mesajelor : 1207
Varsta : 29
Locatie : Bucuresti
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2007

http://bellatrix94.hi5.com

Sus In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Re: Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  AmPrafInVene Sam 8 Dec 2007 - 0:13

„Tu, Pește, ai cea mai grea misiune dintre toate. Îți cer să ridici pe umerii tăi toată suferința omului. Lacrimile tale sunt menite să fie lacrimile Mele. Durerea aceasta este rodul înțelegerii greșite a Odei Mele, dar tu exiști, ca să-i aduci omului compasiunea. De aceea îți hărăzesc darul cel mai de preț: vei fi singurul dintre cei 12 copii ai Mei care Mă va înțelege. Iar puterea cuprinderii divine este pentru tine felul în care te vei apropia de oameni și vei răspândi credința.” Și Peștele se retrase emoționat la locul său."

ceva m-a impins sa dau copy-paste..plictiseala probabil.
Suspect ieu,peste...suna ciudat.acum cel putin cred ca ma voi duce la baie si ma voi baga in pat.si si si voi dormi......dar cand se satura pestele?se ineaca?
AmPrafInVene
AmPrafInVene
Are ceva de spus
Are ceva de spus

Numarul mesajelor : 99
Locatie : prin orice fiori de gheata inexistent.cer despagubiri incalzirii globale. haaaaaaa
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/07/2007

Sus In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Re: Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  Serena Sam 8 Dec 2007 - 15:20

depinde Smile esti semn variabil umed, n`ai sa intelegi... nimeni nu intelege Smile
Serena
Serena
Star
Star

Numarul mesajelor : 1207
Varsta : 29
Locatie : Bucuresti
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2007

http://bellatrix94.hi5.com

Sus In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Re: Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  AmPrafInVene Lun 10 Dec 2007 - 20:55

uuuuuuu
AmPrafInVene
AmPrafInVene
Are ceva de spus
Are ceva de spus

Numarul mesajelor : 99
Locatie : prin orice fiori de gheata inexistent.cer despagubiri incalzirii globale. haaaaaaa
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/07/2007

Sus In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Re: Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  AmPrafInVene Lun 10 Dec 2007 - 20:59

adica?adica?.explica:))...daca nu inteleg ...platesc despagubiri ....un paragraf se poate intinde in 100 de cuvinte ..100 de cuvinte inseamna 100 de litere..deci 100 de clipe...pierdute in fata tastaturii....dintr-un urias intreg numai pentru a lumina un copil-fapt inutil..aparent inutil scratch
AmPrafInVene
AmPrafInVene
Are ceva de spus
Are ceva de spus

Numarul mesajelor : 99
Locatie : prin orice fiori de gheata inexistent.cer despagubiri incalzirii globale. haaaaaaa
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/07/2007

Sus In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Re: Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  Serena Mar 11 Dec 2007 - 11:02

neah, bah deci... tu esti pesti, semn dublu de apa, menit sa, ce scrie mai sus, adica gandeste'te de ce esti peste? de ce... de ce nu esti alta zodie?! crezi ca e simplul fapt natal?
Serena
Serena
Star
Star

Numarul mesajelor : 1207
Varsta : 29
Locatie : Bucuresti
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/08/2007

http://bellatrix94.hi5.com

Sus In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Re: Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  amy Dum 8 Feb 2009 - 15:55

De ce m-a facut mama peste??? Exclamation Question eroare Damm...Sa nu-mi transmiteti suferinta voastra ca v-o bag pe nas yuhu
amy
amy
Are ceva de spus
Are ceva de spus

Numarul mesajelor : 69
Varsta : 29
Locatie : Undeva pe scaun
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale Empty Re: Menirile spirituale ale celor 12 semne zodiacale

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum